#29 I'm twenty

by - 28 sierpnia


Kolejny rok życia za mną. To właśnie wczoraj skończyłam dwadzieścia lat. Czy dużo to zmienia? Oprócz cyferki dwa z przodu i końcem bycia nastolatką - zupełnie nic. Ten post nie będzie żadnym haulem kosmetycznym czy też poradnikiem modowym. Będzie to podsumowanie tego, co przez ten trudny rok udało mi się osiągnąć i czego się nauczyłam. Z pewnością każdy rok, czy nawet dzień, jest przełomowy dla każdego z nas. Mimo, że czasem wydaje nam się że nic nie zrobiliśmy, zawsze zachodzą w nas jakieś zmiany. Czy to na lepsze czy to na gorsze. Ale są.  


Ten okres na pewno nauczył mnie wielu nowych rzeczy, ale i uświadomił, że życie nie jest tak łatwe jak nam się wydaje. Wyprowadzka była dla mnie przełomem, który pokazał, że trzeba stawiać na swoim. To właśnie dzięki temu bardziej się usamodzielniłam i uodporniłam na przekonania innych. Zaczęłam również studia, które pokazały mi że nauka może być przyjemna. Wystarczy tylko robić to, co się chce i iść w tym kierunku. Każda z tych a nawet i mniejszych rzeczy sprawiła że stałam się bardziej dojrzalszą i odpowiedzialną osobą. Wreszcie zauważam jakie wartości są dla mnie na prawdę ważne i kluczowe i na pewno bardziej myślę nad podejmowanymi decyzjami. Oczywiście, czasem każdemu zdarza się odrobina szaleństwa, ale trzeba znać swój umiar. W końcu kto lepiej zna nas, jak nie my sami?


Teraz stawiam przed sobą wiele nowych celów. Nie mówię tutaj o kupieniu nowej bluzki czy wypróbowaniu nowego podkładu, ale o spełnianiu siebie i swoich marzeń. Każdy z nas powinien dążyć do osiągnięcia tego, co na prawdę kocha. Dzisiaj, jako już dwudziestoletnia kobieta, mogę powiedzieć Wam, że najważniejsze to robić nie to co inni nam każą, ale to co mówi nam nasz rozum i serce. Kierujmy się swoimi przekonaniami i spełniajmy się w stu procentach.

You May Also Like

25 komentarze

 1. Wszystkiego najlepszego ;) Masz całkowitą rację. Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia, więc trzeba ruszyć do przodu i zacząć dążyć do celu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojj kiedy ja miałam 20 lat :) wszystkiego najlepszego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Spóźnione, ale wszystkiego najlepszego! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie - spełniajmy się - bez względu na wiek:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszustkiego najlepszego! Życzę Ci wspaniałego życia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Spóźnione wszystkiego najlepszego ♥

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. To co piszesz to tak bardzo moje myśli. Jesteśmy z tego samego rocznika, to pewnie dlatego. Ah, ta starość ;/

  Pozdrawiam,
  https://szwatka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. ja w sumie za dwa lata bede juz meic te 20 lat i cos czuje ze od tej cyferki z przodu, zycie mija od tak ze pyk i juz 30 lat, pozniej 40, i tak dalej, i tak dalej, cholernie sie tego boje :/

  https://justemsi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego najlepszego! Świetny post, super, że piszesz o tym by podążać za swoimi przekonaniami, a nie czyimiś bo to w końcu nasze życie i nikt za nas go nie przeżyje, my sami mamy mieć z niego satysfakcję.
  https://hamster-and-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Walczenie o marzenia zawsze będzie ważne, chociaż mam póki co 17 lat już postawiłam sobie pewne celle do których będę dążyć... 100 lat!

  vebth.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Każdy powinien, zdecydowanie i tego Ci życzę, abyś spełniała swoje marzenia.

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 12. Masz racje, chociaż mnie każdy następny rok trochę przeraża, że tak szybko czas leci, a niedawno było się jeszcze dziećmi nie trzeba było się o nic martwić o studia, pracę.

  http://inspiracjepatrycjil.blogspot.com/2018/08/weselne-stylizacje.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Happy birthday, I wish you all the best! :) I love your blog and I'm following it and hoping you could follow me back! xoxo

  Blisselly
  Instagram

  OdpowiedzUsuń
 14. Spóźnione, ale jest! Sto lat! :D ~ Sandra

  Zapraszam do nas!

  OdpowiedzUsuń
 15. Też w tym roku skończyłam 20 lat i kompletnie nic się nie zmieniło. :)

  http://xjustdaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkiego najlepszego! ;)

  http://gabrysiaaaaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. So cute post. I like it... kisses

  Follow for follow? <3

  http://www.ioannesstyle.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Co prawda kilka dni po urodzinach, ale i tak życzę Ci wszystkiego najlepszego oraz spełnienia marzeń - tych głosnych i tych skrytych! :) Muszę przyznać, że twoje słowa dodały mi jakiejs takiej motywacji, której teraz bardzo potrzebuję, bo we wrzesniu idę do liceum ;) Fajnie, że wysnuwasz wnioski na podstawie swojego życia - tak powinno być w przypadku każdej osoby wchodzącej w dorosłosć :) Pozdrawiam ciepło!

  https://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Korzystaj z życia tak, jak tylko możesz! 100 lat (:!
  pozdrawiam,
  mvrtyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Wszystkiego Najlepszego, bardzo fajny post i zdjęcia :)
  https://freshisyummy.blogspot.com/2018/08/jacob-takes-marocco-1-year-without-rain.html

  OdpowiedzUsuń
 21. Spóźnione Wszystkiego Najlepszego! Każdy rok nas czegoś uczy i warto wyciągać z niego wnioski :) Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Wszystkiego co najlepsze!
  Również niedawno skończyłam 20 lat. Dokładnie 25 sierpnia :D


  Zapraszam do mnie:
  BLOG

  INSTAGRAM
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Spóźnione ale szczere, wszystkiego najlepszego ❤️Powodzenia w realizacji swoich celów :)

  Leyraa Blog

  OdpowiedzUsuń
 24. Mój chłopak niedługo kończy 20 lat oraz wybiera się na studia, chciałabym aby miał tyle pozytywnych emocji co do nowego rozdziału w swoim życiu oraz wieku co ty xd powodzenia!
  https://wmawiamysobiezejestesmynormalni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń